Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pilule za kontracepciju

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pilule za kontracepciju

Означено: 

Ова тема садржи 14 одговора, има 5 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 8 месеци, 4 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5237 Одговор

Milana Papic
    Учесник

Postovani,
    Vec 5 meseci pijem pilule yasmin… uvek sam pocinjala novo pakovanje u sredu, ali ovaj put sam zaboravila da popijem pilule a danas je vec petak. Molim vas za savet sta da radim. Da li da pocnem danas sa novom kutijom i koliko ce to uticati na zastitu. Unapred zahvalna

#5243 Одговор

Marija Djokic
    Учесник

Pijem dijane 35 jko dugo, godinama zbog policističnih jajnika, poslednje vreme nisam 100% redovno pila (mesečno zaboravim 2 tablete) skoro dam pila i dve kutije za redom da odložim ciklus, poslednju tabletu sam popila u subotu, proslo je 7 dana a još uvek nisam dobima, treba da počnem da pijem novi kutiju, šta to može da bude tj zašto nisam dobila?

#5256 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@milana Papić – Počnite danas sa novom kutijom i koristite dotatnu zaštitu prvih sedam dana uzimanja pilula.

@marija Đokić – Javite se ginekologu kako bi se uradio ultrazvučni pregled.

#5265 Одговор

Jelena

Postovani pocela sam sa pijem po prvi put Lindynette pilule nakon operacije ciste na jajniku. Lekar mi ih preporucio. I prvi sam popila 13.01 i pila sam svaki dan samo juce sam zaboravila i danas uzela normano jednu. Ali ja imam braon sektret i ako mi se zavrsila mentruacija. Nakon odnosa sa deckom ja saam ujutru videla da sam jako malo prokrvarila. I ako je meni doktor rekoa da postoji sansa da malo prokrvarim. I tako i sada ima samo malo krvi kada se obrisem. Mene zanima da li cu ja uvek tako da imam taj braon sekret ili je to samo sada dok mi se organizam ne navikne na to??

#5310 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne bi trebalo uvek da imate sekret. U prvih 3 meseca korišćenja pilula moguće je da se javi – organizmu je potrebno da se privikne na pilule.

#5311 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne bi trebalo uvek da imate sekret. U prvih 3 meseca korišćenja pilula moguće je da se javi – organizmu je potrebno da se privikne na pilule.

#5314 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

#5324 Одговор

Jelena

Postovani,
    Pijem Logest vec 8 meseci i prethodne nedelje sam zaboravila da uzmem jednu tabletu 12.dan. Uzela sam dve sledeceg dana u isto vreme za 12. I 13. Dan i ispila kutiju do kraja. Danas treba da pocne 7-dnevna pauza. Da li da nastavim danas sa sl. Kutijom ili da napravim pauzu. Takodje, moram da napomenem mi je sekret braonkaste boja otada.

#5331 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Nastavite normalno da ih pijete (sa pauzom od 7 dana).

#5349 Одговор

Jelena

Poštovani,
    pijem novvinety 3,5 god, sa prvom tabletom počinjem nakon 7 dana pauze dakle 8.dan. Poslednju menstruaciju sam dobila 18.01. ali nakon 7 dana pauze (22.01.) nisam pocela da pijem novu kutiju. Moje pitanje je da li danas 29.01. mogu da počnem novu kutuju, prvenstveno jer bih zelala da time namestim datum nove menstruacije.

Hvalaa,

#5359 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Možete. Imajte u vidu da niste žaštićeni prvih sedam dana novog pakovanja.

#5374 Одговор

Aleksandra

Postovani,
    Pijem Belara pilule vec 2 nedelje zbog izostanka ciklusa. Na dan kada sam krenula da pijem pilule dobila sam menstruaciju posle 9 meseci prirodnim putem, ali sam uvece ipak popila pilulu kako mi je ginekolog rekao. Evo jos uvek imam blago krvarenje, pa me zanima da li je to normalno, jer pijem kontraceptivne pilule prvi put, ili treba da se javim ginekologu?
    Hvala na odgivoru.

#5378 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Aleksandra,

ukoliko ste počeli da ih pijete – nastavite.

#5446 Одговор

Djurdja Gojkovic
    Учесник

Poštovani,
    u proteklih 10 godina koristila sam Legravan pilule uz redovne ginekološke kontrole i kontrole krvi. Prestala sam da ih koristim jer planiram trudnoću. Da li je bezbedno da odmah posle prekida korišćenja pilula ostanem u drugom stanju ili je potrebno sačekati određeni vremenski period?

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
Одговор на: Pilule za kontracepciju
Ваши подаци:

,