Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pilule

Ова тема садржи 5 одговора, има 5 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 11 месеци, 3 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 6 (од 6 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5067 Одговор

Zena
    Учесник

Postovani, pocela sam sa uzimanjem logest tableta, ali greskom sam pocela od pocetka table, odnosno od ponedeljla, a ne od realnog prvog dana moje menstruacije. Da li to znaci da nisam zasticena? Da li da nastavim da pijem tablete po redu ili da prekinem sa uzimanjem do sledeceg ciklusa?

#5078 Одговор

jocka91
    Учесник

Postovani,
    zelela bih da pocnem sa koriscenjem kontraceptivnih pilula. Mozete li mi reci koje sve preglede treba da obavim, pored ultrazvuka dojki, da bi mi ginekolog preporucio pilule koje mi odgovaraju?
    Hvala unapred

#5089 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@zena – niste zaštićeni prvih 7 dana – nadalje bi trebalo da bude sve u redu.

@jocka91 – potrebno je da se javite ginekologu kako bi Vam preporučio kontraceptivne pilule.

#5099 Одговор

Walawa
    Учесник

Postovani, zanima me da li devojke sa viskom kilograma mogu da koriste kontraceptivne pilule? Procitala sam da ne, jer je povecana sansa za trombozu, zanima me da li je to tacno?

#5102 Одговор

Aleksandra

Postovani, imam jedno pitanje. Sinoc sam imala drugi odnos, nakon prvog koji je bio pre dve nedelje. U medjuvremenu sam imala ciklus i krenula da pijem Yaz pilule, po preporuci svog ginekologa. Juce je bio sedmi dan ciklusa i sedma Yaz pilula. Zanima me da li postoji rizik od trudnoce, posto nismo koristili drugu zastitu?

#5127 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@walawa – Poštovana Walawa, postoje kontraceptivi koje mogu da koriste devojke sa viškom kilograma. U svakom slučaju preporuka je da se prvo konsultujete sa ginekologom i endokrinologom koji Vam mogu preporučiti odgovarajuće pilule.

@aleksandra – Nakon 7 dana korišćenja pilula nastupa zaštita.

Гледање 1 чланака - 1 до 6 (од 6 укупно)
Одговор на: Pilule
Ваши подаци:

,