Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanja u vezi kontracepcije

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanja u vezi kontracepcije

Ова тема садржи 14 одговора, има 8 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 9 месеци, 4 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5021 Одговор

Mladena Zilic
    Учесник

Postovani
    pijem microginon 30 i danas sam zakasnila pola sata sa uzimanjem tablete.
    da li moze nesto da se poremeti ?
    hvala puno

#5027 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne.

#5029 Одговор

Iris

Postovani,

Da li pilule za kontracepciju mogu trajno poremetiti hormone (na primer povecati gojaznost i nastaviti da se gojite iako ih vise ne uzimate) ili njihovo dejstvo prestaje prestankom uzimanja istih? Hvala

#5049 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Dejstvo prestaje sa uzimanjem pilula.

#5209 Одговор

AnjaVanja
    Учесник

Postovani,

Uradila sam sistematski ginekoloski pregled (ginekoloski pregled , kolposkopiju , papa test , vs, ultrazvucni pregled dojki) kao i labor. analizu urina i sve je u redu, s tim sto bih zelela da proverim i krvnu sliku te me zanima sta tacno treba da trazim da se proveri kako bih mogla da pocnem sa uzimanjem pilula .

Sve ove analize su radjene po privatnim klinikama te bi mi jako znacilo da dobijem konkretan odgovor.

Hvala.

#5212 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana AnjaVanja,

potrebno je da se konsultujete sa ginekologom koji bi Vam preporučio koje pilule da uzmete.

#5215 Одговор

AnjaVanja
    Учесник

Postovani,

Hvala Vam, no mene zanima koje hormone je potrebno uraditi pre uzimanja kontracepcije.

Hvala .

#5225 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana AnjaVanja,

nikakve hormone nije potrebno uraditi.

#5231 Одговор

fifi
    Учесник

Postovani, zaboravila sam dvije pilule (13. I 15. Iz blistera), no popila sam obje u roku od 12 sati, 14. Pilulu sam popila u tocno vrijeme, da li je potrebna dodatna zastita i koliko dugo?

#5236 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Koristite dodatnu zaštitu 7 dana.

#5424 Одговор

Neven
    Учесник

Poštovani,
    Po savetu ginekologa pocinjem da pijem kontraceptivne pilule Jeanine, ali me zanima da li dok ih koristim, partner moze da ejakulira u meni bez velikog rizika od trudnoce?
    Unapred hvala

#5428 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana,

moguće je – to im je i funkcija.

#5456 Одговор

Emma
    Учесник

Postovani, pijem pilule Novynette vise od godinu dana, imam 25 godina, vec nekih par neseci aktivnije pusim, par cigara dnevno, od nedavno mi se poceo javljati bol u jednoj nozi, prvo neznato, ali sad osecam sve veci bol i kao neko ziganje, bol se pojaca pri aktivnijem kretanju. Da li je moguce da su to znaci venske tromboze usled kontracepcije? S obzirom da se po uputstvu moze osecati bol u nozi i da se savetuje u ton slucaju da se prekine pakovanje, da li ovakav prekid podrazumeva nedovrsavanje kutije? Ili se ipak savetuje da se popije cela? Tek sam u prvoj nedelji novog pakovanja.. Svakako, zakazujem pregled, ali ne bih da pogorsavam situaciju..

#5457 Одговор

Tijana Sevic
    Учесник

Postovani,
    kao posledicu cisti na jajnicima (vodene ciste su u pitanju) ginekolog mi je preporucio kontraceptivne pilule. Medjutim, zbog raznih prica o dobitku na kilazi, pojacanoj maljavosti, nesnosnim glavoboljama, ne usudjujem se da probam
    Imam bolne menstruacije, i masnu kozu, za cega je ginekolog rekao da bi one takodje bile dobre.
    Zanima me jos neko misljenje, zbog tih negativnih posledica.
    Hvala unapred.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
Одговор на: Pitanja u vezi kontracepcije
Ваши подаци:

,