Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanje u vezi kontracepcije

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanje u vezi kontracepcije

Означено: 

Ова тема садржи 114 одговора, има 31 глас и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 месец, 1 седмица раније.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 115 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4353 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Lilkice, ukoliko koristite kontraceptivne pilule ne radi se hormonalni status (rezultati nisu validni).

#4374 Одговор

marija459
    Учесник

Poštovani,

Zbog problema sa tezim aknama pijem Dianne 35,danas sam pocela četvrtu kutiju. Medjutim uporedo sa pilulama, a i mesec dana pre njih, pila sam Doksiciklin kapsule (poslednjih dva meseca jednu dnevno, pre toga 2 dnevno). Prestala sam da pijem Doksiciklin pre 12dana… interesuje me, kada mogu biti potpuno sigurna u dejstvo kontraceptivnih pilula (cula sam da antibiotik snizava dejstvo, pa sam u ovom periodu koristila i kondom). Unapred hvala na odgovoru.

#4381 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

marija459 – možete već sada (imajte u vidu da nijedan vid kontracepcije nije 100% siguran).

#4386 Одговор

marija459
    Учесник

Hvala na odgovoru, znam da ni jedan nije siguran 100%,mada bi trebalo da pilule budu same dovoljna kontracepcija i da nije neophodan kondom, ali se plašim da li su sada one same, bez kondoma,sigurne posle uzimanja antibiotika duzi vremenski period?

#4392 Одговор

Dahlia123

Poštovani,
    Pijem Logest već dve godine, međutim zadnja dva,tri meseca pre dobijanja menstruacije imam par dana braon sekret, iscedak, iako uredno pijem. Zanima me da li sam zaštićena?
    Inače sam kod ginekologa bila baš pre tri meseca na kontroli, imam MOZAIK, radila papu uredan nalaz, na svakih šest meseci. Opet ću ići u avgustu. Zanima me samo da li sam zaštićen? Planiram da prestanem korišćenje pilula posle ove kutije. Unapred hvala.

#4395 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@marija459 – po navodima farmaceutskih kompanija – sigurne su.

@dahlia123 – Zaštićeni ste dok ih pijete.

#4431 Одговор

Maja94
    Учесник

Postovani, pijem Jazz tablete, trenutno sam pri kraju druge kutije.
    U subotu 8.7 trebala sam da popijem 15 tabletu iz kutije, medjutim otisla sam na put i tablete zaboravila da ponese, sutradan sam kupila novu kutiju i u 9 ujutru popila 15 tabletu, a uvece u 22h kad i obicno pijem lek sledecu tabletu po redu.
    S obzirom da sam kasnila 11 sati sa uzimanjem leka zanima me da li je dejstvo leka smanjeni, odnosno da li sam jos uvek zasticena od nezeljene trudnoce?
    I ako nisam zasticena, do kog dana bi trebalo da koristim dodatnu zastitu?

#4432 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@maja94 – Nije Vam potrebna dodatna zaštita, zaštićeni ste.

#4598 Одговор

Maja Gajic
    Учесник

Poštovani imam 40 godina i nisam nikad koristila pilule pa me zanima da li treba ginekolog moj da mi ih prepiše ili mogu sama da ih kupim?

#4601 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Potrebno je da se javite ginekologu zbog godina života kako bi se odredio adekvatan vid kontracepcije za Vas.

#4603 Одговор

Mici
    Учесник

Da li postoji mogucnost ostajanja u drugom stanju ako imam nezasticen odnos sa prekinutim snosajem u vreme dok pijem primolut-nor-5 tablete za odlaganje menstruacije? I da li smem da popijem pilulu za dan posle iako koristim primolut-nor-5? Hvala unapred.

#4604 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Šansa je mala.. Pilula za dan posle se u tom slučaju ne preporučuje.

#4605 Одговор

-26
    Учесник

Imam 16 godina, i imala sam neki ,,odnos” sa deckom.
    ,,Odnos” – zato sto nije penis usao do kraja.Ali je bilo bolno.Nesto je u jednom trenutku puklo, mozda je himen, ali krvi nije bilo.Sada osecam blago peckanje pri mokrenju i blagi bol.Sta da radim?

#4607 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko se nastavi – javite se ginekologu.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 115 укупно)
Одговор на: Pitanje u vezi kontracepcije
Ваши подаци:

Call Now Button
,