Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanje u vezi kontracepcije

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanje u vezi kontracepcije

Означено: 

Ова тема садржи 121 одговор, има 33 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dveipozene 1 месец, 1 седмица раније.

Гледање 71 чланака - 71 до 84 (од 122 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6000 Одговор

Jelena

Prepisane su mi tablete Lindynettte 20 koje koristim prvi put.Menstruacija mi je redovna +-1 dan.Trebala sam da dobijem menstruaciju u nedelju 03.06. Imala sam sve simptome pre dobijanja,bol u stomaku,nadutost. Na ulošku mi se pojavilo braon oskudno krvarenje koje mi je uvek isto prvi dan i ja sam shvatila to kao da sam dobila i popila sam prvu tabletu iz pakovanja u 23h. Medjutim tek sutradan u toku dana sam dobila obilno krvarenje,i tad mi je bila na redu druga tableta iz blistera koju sam popila. Interesuje me da li sam dobro počela da pijem tablete posto mi je receno da se piju prvi dan menstruacije koja se racuna kad krene obilno krvarenje? I od kad sam zasticena od nezeljene trudnoce?

#6005 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@mici – svakako Vam ne bi savetovao da počinjete da pijete pilule na svoju ruku.

@jelena – pravilno ih pijete. Zaštićeni ste 7 dana nakon prve pilule.

#6028 Одговор

Nelica

Postovani,pijem tablete Yasmin. Vec drugu kutiju. Ovo mi ie trenutno 12 tableta. Ali tabletu koju treba da popijem sutra nedostaje u blisteru(izgubila se)
    I sta sada da radim,da li da popijem sutra(subota) tabletu za nedelju? I sta dalje? I dali sam zasticena od trudnoce? Unapred hvala i veliki pozdrav

#6030 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Popijte sledeću kao da je nije bilo. Zaštićeni ste od trudnoće.

#6038 Одговор

Ivana2306
    Учесник

Pozdrav, imam jedno pitanje. Posto znam da mnogi lekovi uticu na dejstvo kontraceptivnih pilula, zanima me da li tabletice za grlo Neo-angin uticu ili ne ? 🙂

#6046 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Ne.

#6137 Одговор

Ivana2306
    Учесник

Postovani,
    Pijem Daylette tablete i zanima me ukoliko zelim da odlozim menstruaciju ovaj mesec da li pijem one 4 placebo tablete ili krecem sa novom kutijom ?

#6160 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Preskočite 4 placebo tablete i nastavite odmah sa sledećom kutijom.

#6236 Одговор

Jelena

Poštovani,
    Zanima me da li korišcenje masti za hemoroide koja u sastavu ima kantarion, umanjuje dejstvo kontraceptivnih pilula,
    Hvala unapred

#6238 Одговор

Mila_
    Учесник

Poštovani,
    Prepisane su mi tablete Lindynettte 20 koje koristim prvi put. Menstruacija mi je često neredovna i dešava se da prvi dan krene prilično oskudno braon krvarenje, da bi u naredna 2-3 dana potpuno prestalo i tek nakon toga krenulo pravo krvarenje. To mi se desilo i ovaj put. U subotu 7.7. sam popila prvu tabletu, međutim krvarenje je nakon toga skoro pa prestalo. Tablete sam, ipak, nastavila da pijem, međutim 4 dana kasnije i dalje mi nije krenulo pravo krvarenje. Imam li razloga za zabrinutost? I da li sam uopšte zaštićena od neželjene trudnoće?
    Preglede radim redovno, zdrava sam, a prethodnu menstruaciju sam imala od 3. do 7. juna.
    Hvala unapred!

• Овај одговор је промењен 1 година, 4 месеци раније од стране  Mila_.
    #6272 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@jelena – prema istraživanjima moguće je da smanje dejstvo pilula.

@mila – trebalo bi da je sve u redu. Zaštićeni ste od neželjene trudnoće 7 dana nakon početka uzimanja tableta.

#6385 Одговор

Ivana2306
    Учесник

Pijem Daylette pilule, zubarka mo ke prepisala Orvagil tablete, da ki to sme da se kombinuje i da li te tablete uticu na dejstvo kontracepcije?

#6395 Одговор

Milica1018
    Учесник

Poštovanje,
    Da li Ranisan može uticati na dejstvo kontracepcije?
    Pozdrav!

#6436 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@ivana2306 – ne utiču.

@milica1018 – ne utiče.

Гледање 71 чланака - 71 до 84 (од 122 укупно)
Одговор на: Pitanje u vezi kontracepcije
Ваши подаци:

Call Now Button
,