Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanje u vezi kontracepcije

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanje u vezi kontracepcije

Означено: 

Ова тема садржи 121 одговор, има 33 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dveipozene 1 месец, 1 седмица раније.

Гледање 85 чланака - 85 до 98 (од 122 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6501 Одговор

Tamara

Poštovani ,
    Da li sinacilin smanjuje dejstvo yaz pilula? I ako da, koliko dana nakon uzimanja poslednjeg antibiotika postoji šansa da se ostane u drugom stanju ?
    Unapred hvala na odgovoru

#6512 Одговор

ana
    Учесник

Postovani,
    Ciklus mmi nije redovan, a od nedavno sam postala i seksualno aktivna, pa planiram da koristim kontracepcione pilule. Zanima me, koji pregledi treba da se obave da bi dobila potvrdu od lekara? Da li je dovoljna samo konsultacija ili mora jos nesto?
    Unapred hvala

#6560 Одговор

Ivana2306
    Учесник

Da li sme lek protiv povracanja u putu da se mesa sa kontraceptivnim pilulama ? Da li to utice na njihovu efikasnot ?

#6607 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@tamara – prema dosadašnjim istraživanjima – ne utiče.

@ana – Potrebno je da se javite ginekologu, obično je potrebna samo konsultacija.

@ivana2306 – koji lek imate u vidu?

#6833 Одговор

Milica1018
    Учесник

Poštovanje,

Pijem redovno Jeanine tablete. Naime, tri dana pred menstruaciju pojavio se braon iscedak koji se nastavio i kada je menstrualno krvarenje nastupilo.
    U tom periodu nisam pila nikakve antibiotike, ali jesam u prethodnih par nedelja dana bila izlozena stresu. Mislite da braon iscedak nije nuspojava smanjenog kontraceptivnog dejstva, posto sam poslednjeg (28.) dana ciklusa, kada pauziram sa tabletama, imala odnos sa partnerom. I da li postoji razlog za brigu?

Unapred hvala!

#6849 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovn Milice1018,

ne bi trebalo da brinete. Ukoliko se ponovo pojavi – javite se ginekologu.

#7234 Одговор

Katarina

Postovani ovaj mesec sam zajedno sa redovnom 15 piluluom yaz popila greskom i 21. Sta mi je sada ciniti sta da radim kad dodjem do 21? Da li da popijem do kraja aktivne roze i bacim bele i krenem sa novim pakovanjem? Pozz

#7238 Одговор

mmm111

Poštovani,
    21.11 sam popila pilulu dan posle.Menstruaciju sam dobila 6 dana posle.Odmah sam pocela da koristim pilule Lindynette 20 (inače prvi put u životu).Prvu sam popila kako i pise u uputstvu prvi dan menstruacije,nastavila sam redovno da pijem svaki dan,tacno u sat.Menstruacija mi je bila normalna kao i uvek.Do sada sam popila 11 pilula.Imam bolove u grudima i interesuje me da li je normalno da svaki put kada odem u toalet vidim na toaletnom papiru malo krvi?Nikada nisam imala taj problem dok nisam pocela da pijem pilule.Da li je to zato sto ih prvi put pijem ili nesto nije u redu?Inace nisam imala odnose od kad pijem pilule.

#7276 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@katarina – nastavite i dalje kao da niste uzeli 2 pilule odjednom.

@mmm111 – prvo za svaki slučaj uradite test na trudnoću. Javite se ginekologu na pregled kako bi se utrdilo o čemu se radi.

#7386 Одговор

Ana Stankovic
    Учесник

Postovani.. imam problem policisticnih jajnika, na predlog ginekologa pocela sam da pijem pilule Belares od prvog dana menstruacije.. imam jos 3 tablete do kraja kutije.. ali krvarenje je i dalje prisutno i imam utisak da je sve obilnije .. da li da prestanem da ih pijem? Da li ce prestati kad prestanem da ih pijem ?

• Овај одговор је промењен 10 месеци, 3 седмице раније од стране  Ana Stankovic.
    #7404 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ana,

koristite ih onako kako Vam je prepisao ginekolog.

#7944 Одговор

Aleksa

Postovani,

Godinama pijem jasmin pilule. Ovog meseca sam kasnila sa prvom pilulom u pakovanju (popila sam je sa 10h zakasnjenja, u ponedeljak ujutru, a ne u nedelju vece, kako obicno pijem). Nakon toga sam nastavila normalnim redosledom. Nezasticen odnos sam imala u utorak, 2 dana nakon tog kasnjenja. Postoji li mogucnost za trudnocu?

Unapred hvala.

#8016 Одговор

Sanja Milenkovic

Postovani, da li bromazepam umanjuje dejstvo logest pilula?

Hvala

#8094 Одговор

Ivana Milic
    Учесник

Postovani, pijem diane35 nesto vise od godinu dana. Uvek sam dobijala menstruaciju 5.dana pauze. Prosle nedelje sam imala stres i smrtni slucaj u porodici, i sada se treceg dana pauze pojavio braon sekret samo jednom popodne. Uvece je na papiru bio veoma mali trag sveze krvi. Mislila sam da sam dobila dva dana ranije (to je bilo juce), medjutim danas, cetvrti dan pauze, se nista ne desava, samo se jednom pojavilo juce. Ne znam da li da brinem. Trebalo bi sutra da dobijem, ali sada ne znam sta da ocekujem. Hvala

Гледање 85 чланака - 85 до 98 (од 122 укупно)
Одговор на: Pitanje u vezi kontracepcije
Ваши подаци:

Call Now Button
,