Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanje u vezi kontracepcije

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanje u vezi kontracepcije

Означено: 

Гледање 99 чланака - 99 до 112 (од 125 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #8122 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Aleksa – mala.

@Sanja – ne bi trebalo.

#8692 Reply
    Tamara Zlatic
    Учесник

Postovani doktore/ginekologu
    Javljam vam se jel želim da vam postavim sledeće pitanje. Naime ovo mi je prvi put ka koristim kontraceptivne pilule daylette. Inače reč je o prvom pakovanju, sad sam tu napravila jednu veliku grešku, evo ukratko o čemu se radi. Sinoć sam izgubila 5 pilulu po redu tako da sam umesto nje popila 6 pilulu al sa nekim zakašnjenjem od neka 4 sata. Sad imam jako veliki problem ne znam da li sam još uvek zaštićena od trudnoće i kako i da li mogu dalje da nastavim sa korišćenjem pilula. Bila bi Vam jako zahvalna na odgovoru.

#8703 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovna Tamara,

nastavite sa korišćenjem pilula. Trebalo bi da ste zaštićeni, ali ipak sledećih sedam dana koristite još neki vid kontracepcije (kondom).

#8733 Reply
    Tamara Zlatic
    Учесник

Poštovani doktore/ginekologu

Hvala puno na odgovoru.

#8780 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tamara,

hvala na poverenju.

#8911 Reply
    Morgana Pendragon
    Учесник

Poštovani, pijem Yasmin 6 meseci i u poslednjih 3 meseca sam jako depresivna do te mere da po cele dane plačem u krevetu i nemam volje ni za čim, i pre sam bila malo depresivna ali nikad u ovolikoj meri i bez razloga, moje pitanje je da li mogu da napravim pauzu od pilula da bih uvidela da li su one uzrok pa ih posle nastaviti ako nisu ili ako jesu da ih prestanem piti, šta mi savetujete? Hvala unapred.

• Овај одговор је промењен 7 months раније од стране Morgana Pendragon.
    #8924 Reply
    Marina
    Гост

Postovani,
    Imala sam zasticen odnos dan pred menstrualni ciklus. Medjutim perzervativ je pukao. Sutradan sam dobila ciklus. Jos da napomenem da partner nije ejakulirao u mene. Imam li razloga za brigu? Hvala.

#8932 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Marina,

verovatnoća je izuzetno mala.

#8938 Reply
    Ana
    Гост

Postovani, pijem Daylette oko 9 uvece. Naime u proslu sredu sam zaboravila da popijem tabletu i imala sam zaasticen odnos pri kom je kondom pukao, ali decko nije ejakulirao u mene, zaboravljenu tabletu sam popila sutradan u 14h. Znam da pri svakom odnosu koji je zapocet ili zavrsen nzasticeno postoji mogucnost trudnoce, ali me konlretno zanima da li je prestalo dejstvo kontraceptivnih pilula posto sam ovu pilulu umesto u sredu u 21h, popila u cet u 14h. Unapred hvala na odgovoru. Inace ovo je jedina pilula koju sam zaboravila da popijem odnosno prva i u pitanju je 16a po redu iz pakovanja. Hvala

#8953 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ana,

mala je verovatnoća za trudnoćom, ipak ukoliko Vam bude kasnio ciklus – uradite test na trudnoću za svaki slučaj.

#8979 Reply
    Aleksandra
    Учесник

Poštovani,
    Imam 38 godina, pušač sam. Da li bih smela da koristim kontraceptivne pilule?
    Hvala.

#9069 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Aleksandra,

nije preporučljivo.

#9201 Reply
    Danijela satnkovic
    Гост

Postovani imam pitanje vec dve godine pijem legravan sve na vreme medjutim trebala Sam poceti 5.5da pijem prebacila Sam see pocela piti 10.5 da napomenem imala Sam 11.5 nezasticen odnos sad vec cetvrti Dan cekam ciklus Ali nista sta bih moglo biti Jos jedno kod ginekologa imam zakazano Tek 11.6
    Hvala unapred

#9204 Reply
    Milica1018
    Учесник

Poštovanje,

Usled iznenadne burne alergijske reakcije nepoznatog porekla dobila sam preporuku doktorke opste prakse da pauziram na mesec dana sa kontracepcijom (Jeanine).
    Naime, prestala sam da pijem Jeanine 20. maja, tačnije sedam dana pre nego što je trebalo da ispijem celu kutiju i da dobijem menstruaciju. Ovakav prekid je uslovio da dobijem mensturaciju tačno nedelju dana ranije, 22. maja. Pitanje je sledeće, ako bih sledećeg meseca nastavljala sa kontracepcijom, da li važi staro pravilo da počinjem novu (celu) kutiju sa prvim danom menstrualnog krvarenja? Tj. kontraceptivno dejstvo će biti obezbedjeno, bez obzira što prethodnog meseca nisam popila celu kutiju? Ili ovakva okolnost uslovljava neki drugačiji režim uzimanja?

Unapred hvala,
    Milica

Гледање 99 чланака - 99 до 112 (од 125 укупно)
Одговор на: Pitanje u vezi kontracepcije
Ваши подаци:

Call Now Button
,