Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Pitanje u vezi sa pilulom za dan posle

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pitanje u vezi sa pilulom za dan posle

Означено: 

Ова тема садржи 11 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 12 месеци раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4314 Одговор

Doriana
    Учесник

Postovani
    Prosle nedelje sam poslednjeg dana svoje menstruacije ( 4.dan ) imala nezasticen odnos ( nazalost bila sam u inostranstvu ) i uzela sam tabletu Escapelle nekih 48h kasnije ( cim sam stigla u Srbiju i apoteka se otvorila ). Sada, nakon 6 dana pojavilo se slabo krvarenje. Treba li da budem zabrinuta ili je to normalna reakcija na tabletu za dan posle?! Citala sam da je verovatnoca mala da se ostane u drugom stanju odmah nakon menstruacije ukoliko je ciklus redovan, ali svejedno, opet sam zabrinuta pa Vam se stoga obracam.
    Hvala unapred

#4320 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@doriana – verovatnoća za trudnoćom je mala, blago krvarenje može biti od pilule, ipak uradite test na trudnoću ukoliko Vam menstruacija ne dođe na vreme.

#4326 Одговор

Vana
    Учесник

Poštovani,

Imala sam nezaštićen seks sa partnerom. Sat vremena poslije toga popila sam escapelle tabletu, jer nije siguran da li je u mene ili nije. To se desilo juče. Imam 14 dana do ovulacije. Koje su šanse za trudnoću?

• Овај одговор је промењен 1 година, 4 месеци раније од стране  Vana.
    #4328 Одговор

Vana
    Учесник

I zaboravila sam da pitam da li druge tablete utiču na dejstvo escapelle tablete?

#4335 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Vana,

u uputstvu za escapelle navodi se koja je verovatnoća za trudnoćom kao i sa koji drugi lekovi utiču na dejstvo escapelle pilule.

#4777 Одговор

Ana Milosavljevic
    Учесник

Poštovani,
    Popila sam tabletu escapele I nakon 4 dana sam dobila blago krvarenje. I ono nije prestalo već 14.dan. Zadnjih dana se pojačalo, te mislim da je u pitanju menstruacija, al želim da Vas pitam dal je potrebno da odem lekaru odmah i koliko dugo može ovo krvarenje da traje
    Ana

#4786 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Ana, nije moguće predvideti koliko može trajati krvarenje nakon Escapelle pilule. S obzirom da već duže vreme krvarite – preporuka je da se javite ginekologu.

#4922 Одговор

Marina Rade Capulovic
    Учесник

Dobro vece imam pitanje i molim vas da mi odg . Ja sam danas uzela legravan da li ja treba danas da pocnem da pijem ili kada treba da dobijem mestruaciju? Hvala u napred.

#4933 Одговор

1301
    Учесник

Postovani,
    Pilulu dan posle sam popila u roku od 12 sati od nezasticenog odnosa…tacnije na sam dan kada je ciklus trebao da pocne…ali vec treci dan je kako mi ciklus kasni…koje su sanse za trudnocu?
    Unapred hvala…

#4936 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Marina – bolje je da sačekate menstruaciju pa da počnete sa legravanom.

1301 – šansu nije moguće odrediti. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakom odnosa.

#5030 Одговор

Marina Mandic
    Учесник

Postovani, popila sam pilulu za dan posle 20 oktobra. Imala sam dan pre toga nezasticen odnos gde je kondom pukao. Nakon tog sam dobila dva dana ranije pre ocekivane menstruacije odnosno 6. oktobra. Medjutim menstruacija je veoma oskudna, ne boli me stomak kao obicno,krvarenje je takvo kao da se menstruacija zavrsava skoro ga i nema, veoma slabovi tragovi braonkaste boje. Zanima me da li je ovo prava menstruacija koju je pilula poremetila ili znak da je doslo do poremecaja hormnona, ili trudnoce? Hvala.

#5050 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Moguće je i jedno i drugo. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa.

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
Одговор на: Pitanje u vezi sa pilulom za dan posle
Ваши подаци:

,