Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Plodni dani

Почетак Forum Plodni dani Plodni dani

Ова тема садржи 7 одговора, има 3 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 2 месеци, 2 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 8 (од 8 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2355 Одговор

Dragana

Poštovani,
    da li postoji mogućnost trudnoce, ako je u toku vise odnosa zaredom dolazilo do tzv. prekidanja snošaja i ejakulacijom van zene? Posle tuširanja, odnosi se ponavljali i sve tako….bez uriniranja partnera. Prekidanje odnosa je uvek bilo u pravom smislu sekundu pre ejakulacije. Da li u drugom, trecem odnosu preejakulat ima spreme i postoji li mogućnos za trudnocu, ako su takvi odnosi bili u periodu plodnih dana, odnosno u period od 12. do 16. dana od prvog dana poslednjeg ciklusa, koji je uvek na 28. dan?
    Unapred, hvala.

#2356 Одговор

Poštovana Dragana,
    mogućnost trudnoće postoji. Prekidanje odnosa je jako nesigurna metoda kontracepcije. Ukoliko Vam bude kasnila menstruacija – uradite test na trudnoću.

#2683 Одговор

Jana

Postovani poslednja menstruacija mi je bila 26.6.2016. Ocekivala sam da cu dobiti 26.7.2016. ili uz par dana kasnjenja (5,6 okvirno) posto su mi ove godine ciklusi duzine ok 34-37. Odnose nisam imala sem jednom 29.7.2016, bio je nezasticen u vidu prekinutog snosaja ali to mi je bio vec 34. dan menstracijskog ciklusa pa sam mislila da nije plodan jer mi je u tom trenutku vec menstruacija kasnila ako se uzme da je bila 26.6 a odnos 29.7. 2016.
    Medjutim ja krvarenje jos nisam dobila, zaradila sam samo urinarnu infekciju i neku sukrvicu jednom na papiru.
    Interesuje me da li je moguca trudnoca tj da li postoji sansa da je taj 34. dan bio plodan?
    pozdrav i hvala

#2693 Одговор

Poštovana Jana, izvinite na zakasnelom odgovoru (bio sam na odmoru). Prošlo je više od 2 nedelje nakon odnosa tako da već možete uraditi test na trudnoću ukoliko u međuvremenu niste dobili menstruaciju.

#2920 Одговор

cacanka
    Participant

Poštovani, sinoć i jutros sam imala nezaštićene odnose sa dečkom, a to je prelazak iz 2 u 3 dan menstruacije, koja je inače redovna i traje 6 dana. Razmišljam se da li da pijem pilulu za dan posle, ili su šanse male da sam ostala u drugom stanju? Jako mi je hitan odgovor zbog tablete!

#2923 Одговор

Male su šanse da ostanete trudni u tom periodu.

#4160 Одговор

Malena

Postovani, imala sam ne zasticeni odnos sa deckom 2 plodni dan, kasnije tog dana mi se pojavio na kratko onaj providan sekret uobicajen za ovulaciju, svrsio je van mene, ali u poslednjoj sekindi. Ciklusi su mi redovni i tacni u dan. Zanima me kolike su sanse da sam trudna?

#4167 Одговор

Šansa postoji. Ukoliko Vam bude kasnila menstruacija uradite test na trudnoću.

Гледање 1 чланака - 1 до 8 (од 8 укупно)
Одговор на: Plodni dani
Ваши подаци:

,