Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Plodni dani

Почетак Forum Plodni dani Plodni dani

Ова тема садржи 27 одговора, има 10 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Kristina 2 седмице, 5 дана раније.

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 28 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6058 Одговор

Nina430
    Учесник

Imala sam nezasticen odnos sa deckom i ejakulirao je van na vreme. Meni su bili plodni dani u kalendaru mi stoje plodni, jako plodni i najplodniji ja sam bila u plodnim samo. Kolika je verovatnoca trudnoce i da li da uzmem pilule za dan posle ako da koje?

#6065 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Ukoliko želite dodatnu zaštitu uzmite pilulu. U apoteci će Vas obavestiti koje opcije su Vam na raspolaganju.

#6241 Одговор

msp
    Учесник

Postovani,
    Potrebno mi je misljenje doktora u vezi sa mogucnoscu nezeljene trudnoce. Nezasticeni odnos desio se sinoc, 10.7. Ipak, tokom odnosa zapravo nije doslo do ejakulacije, ali sam svakako zabrinuta, s obzirom na to da inace ne praktikujem odnose bez kondoma. Poslednji ciklus mi je bio 19.6. i zapravo ovih dana ocekujem naredni ciklus (uveliko imam simptome PMS-a). Ciklus je redovan na mesecnom nivou, ali nije uvek u istom razmaku (prethodni ciklusi : 19.6; 25.5; 29.4; 29.3; 4.3;31.1; 5.1.2018). Da li postoji mogucnost da sam trudna i da li smatrate da treba da popijem pilulu za dan posle?

#6271 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovna msp,

ukoliko Vam bude kasnio ciklus – za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

#6736 Одговор

Mirka

Postovani,
    Interesuje me da li bi trebalo da popijem pilulu za dan posle. Naime, decko i ja smo imali nezasticeni analni seks, prilikom koga je on ejakulirao u mene. Tada je bio sedmi dan ciklusa, odnosno prvi nakon menstruacije, i od odnosa je proslo oko 20 sati. Citala sam da su verovatnoce za trudnocu ovim putem male, ali me zanima Vase strucno misljenje.

#6806 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Mirka,

ukoliko nije bilo vaginalnog odnosa – verovatnoća je mala. Uradite test na trudnoću za svaki slučaj ukoliko Vam izostane menstrualni ciklus.

#7034 Одговор

Aleksa
    Учесник

Poštovani,
    Nigde ne mogu da pronadjem informaciju pa sam odlucio da pitam vas.
    Zanima me koliko su plodni dani uopste tacni ako ciklus traje uvek tacno 28 dana. Dakle kolike su sanse da se ovuluacija dogodi van plodnih dana?
    Da li je to cesta pojava ili se jako retko desava?

#7036 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Aleksa, pročitajte tekst na našem sajtu: https://www.palmoticeva.com/plodni-dani/
    Ukoliko je ciklus redovan – velika verovatnoća je da su plodni dani kao što je opisano u tekstu.

#7710 Одговор

Bobi1996

Postovani

Imao sam odnos sa devojkom, nekih 30ak sekundi sam bio bez zastite ponelo me…onda sam stavio zastitu. E sad imam dva pitanja. Brine me dali je bio plodni dan, devojci je bila zadnja mens 16.01.2019, odnos smo imali noc megju 01-02 februara, ciklus joj traje u proseku 26 dana, (ma da varira od 24-28 najduze) i drugo pitanje: koliko je moguce da se u tom periodu od 30ak sekundi stvori preejakulat i od toga zatrudneti, brine me to jer sam procitao da se moze zatrudneti i od preejakulata. Nadam se da cu dobiti odgovor. Hvala vam unapred!

#8123 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani,

malo je verovatno.

#9114 Одговор

Maja

Htela sam da pitam proslog meseca sam imala menstruaciju 20.4 ovog meseca je 19.4 trajala je do 23 , a 24og uvece sam imala odnos da li je moguca trydnoca . pitam zbog pilula

#9181 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Majo,

pri nezaštićenim odnosima – trudnoća je moguća.

#9880 Одговор

Dx73

Pozdrav,
    Imao bih pitanje, cura i ja imali smo zasticeni odnos u vreme plodnih dana, do ejakulacije nije uopste došlo čak nije bilo ni blizu nje mogu reci da bi sigurno trebalo jos 10minuta da se ona dogodi, prekinuli smo odnos na tren jer sam hteo navući kondom koji je malo skoro zanemarivo pao, prilikom tog navlacenja kondom je pukao i poprilicno sam siguran daa nije pukao unutra jer bas sam cuo i osetio pucanje prilikom toga namestanja kondoma izvan nje, nakon toga smo odma stali, zanima me jos posle toga skidanja kondoma ja sam na tren samo naslonio ruku na njenu vaginu, bez penetracije,
    I jos cu napomenuti da je ona odma nakon toga urinirala, molio bi za odgovor da li se treba plasiti trudnoce u ovome slucaju!
    Hvala!

#10356 Одговор

Kristina

Zdravo , prvi dan menstruacije mi je bio 11.06, imala sam odnose tokom plodnih dana (23,24,25,26) , ali i 2-3 dana pred menstruaciju gdje smo pazili. Trebala sam da dobijem 9 tog. Kada mi je kasnilo 3-4 dana uradila sam test i bio je negativan ( ali možda i star , eventualno loše odradjen)
    Da bih nakon par dana odradila test i bio je pozitivan . I trudna sam.
    Zanima me da li je trudnoća mogla da se desi tih 2-3 dana pred menstruaciju , ili se desila već prije , pa nešto nije bilo u redu sa prvim testom koji je pokazivao negativno. Hvala j

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 28 укупно)
Одговор на: Plodni dani
Ваши подаци:

Call Now Button
,