Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Policisticni jajnici

Почетак Forum Ginekologija Policisticni jajnici

Ова тема садржи 4 одговора, има 2 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  Anja90 1 година раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5009 Одговор

Anja90
    Учесник

Doktore, imam pitanje u vezi.policisticnih jajnika?
    Da li se analizom muskih hormona moze utvrditi sindom policisticnih jajnika, tj analizom estrodiola,tostesterona,andotostesterona,dihidrotestosterona,
    DHES4?
    Da li bi ovi hormoni obavezno pokazali policisticne jajnike?
    Unapred zahvalna.

• Ова тема је промењена 1 година, 1 месец раније од стране  Anja90.
    #5011 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Anja,

Dijagnoza sindroma policističnih jajnika ne uključuje samo analizu hormona, potrebno je uraditi još dodatnih analiza kako bi se postavila dijagnoza PCO.

#5012 Одговор

Anja90
    Учесник

Doktore, koje jos analize je potrebno uraditi osim ultrazvuka?
    Unapred zahvalna.

#5017 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Anja,

sindrom policističnih jajnika je jako obimna tema da bi mogao da Vam odgovorim putem emaila. Predlažem Vam da se detaljnije konsultujete sa Vašim ginekologom.

#5042 Одговор

Anja90
    Учесник

Doktore, molim Vas za odgovor.
    Imam zakazan pregled kod ginekologa 27.11, pa cisto informativno da pitam.Naime, najverovatnije imam policitican jajnik, pre 4 god je ulttazvuk pokazao, medjutim nisam pila nista jer nisam imala nikakve zabrinjavajuce simptome. Sada je kosa pocela da mi se proredjuje, polni hormoni su u redu,sutra radim i insulinsku rezistenciju po preporuci dermatologa.
    Zanima me konkretno, da li preporucujete kontracepciju kao th protiv proredjivanja kose ako se pokaze da imam sindrom jer se kosa bas proredjuje, i da li porodjaj moze da resi ovaj problem ili je to zabluda?
    Unapred zahvalna.

• Овај одговор је промењен 1 година раније од стране  Anja90.
Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
Одговор на: Policisticni jajnici
Ваши подаци:

,