Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Polip

Ова тема садржи 2 одговора, има 3 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 3 месеци, 4 седмице раније.

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4345 Одговор

Sdragana
    Учесник

Poštovani, radla sam skidanje polipa, dobila sam patohistološki nalaz koji mi nije niko očitao koji Vam u cjelosti prenosim:
    Klinička dijagnoza: N921 Metrorrhagia et polymenorrhoea cum cucio iregulari
    Vrsta materijala: dilatatio et curettage c. uteri PH1 kiretman kavuma
    Patohistološka dijagnoza: HYPERPLASIA ENDOMETRI SIMPLEX PARTIM CYSTICA
    Patohistološka analiza:
    Mikroopis: Histološki pregledan uzorak se sastoji iz iskidanih fragmenata tkiva endometrijuma čije žlijezde su umnožene, međusobno su gušće postavljene i iregularnog su rasporeda. Pojedine žlijezde su male, ovalne do okrugle, pojedine su cistično dilatiranih lumena. Lumene žlijezda oblaže hiperplastičan visok cilindričan endomentrijalni epitel, bez prisutnih znakova atipije. Stroma endometrijuma je gusta, vretenasto ćelijska, prožeta je fibrinskim trombima i svježom krvlju. U uzorku se nalaze izdvojene grupe i nizovi uniformnih cilindričnih endocervikalnih epitelnih ćelija normalnih histoloških osobina, oskudnija količina krvi izmiješana sa fribrinom i upalnim ćelijama.

Da napomenem da sam u menopauzi i imam 50 godina.
    Hvala unaprijed
    lp, Dragana.

#4346 Одговор

sanjica93
    Учесник

Po poslednjoj menstruaciji u petoj sam nedelji trudnoce,kod gin.mogu tek posle prvog. Recite mi molim vas da li da uzmem folnu kiselinu ili nesto slicno?

#4347 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

@ Sdragana – jaavite se ginekologu koji Vam je radio intervenciju kako bi dobili preporuku o daljem lečenju.

@sanjica93 – možete.

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
Одговор на: Polip
Ваши подаци:

,