Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Posledice korišćenja kontraceptivnih pilula

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Posledice korišćenja kontraceptivnih pilula

Гледање 1 чланка - 1 до 2 (од 2 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #11059 Reply
    reizen
    Учесник

Poštovani, imam 23 godine i pijem Yaz pilule za kontracepciju već skoro 4 godine. Pre korišćenja i u toku prve 2 i po godine korišćenja ovih pilula imala sam izrazito kovrdžavu kosu. Međutim, poslednjih godinu i po dana počela sam da primećujem da mi se lokne dosta opuštaju i da kosa uopšte neće da se uvije kao pre, iako nije oštećena niti sam menjala rutinu održavanja. Mojoj majci se takođe desilo da su joj se lokne opustile nakon trudnoće i porođaja. Da li je moguće da tablete zbog hormona koje sadrže utiču na kosu i da li postoji šansa da mi se kosa vrati na staro ako prestanem da ih koristim?

#11438 Reply
    sonjaso
    Учесник

Dobar dan, imam veliku dilemu da li da prestanem sa uzimanjem kontracep. Tabl.
    Naime, imam 28 godina i 9 nepunih godina pijem tablete. Nikada nisam imala neke posledice i probleme, no do pre 3-4 meseca koristila sam Novinete, a kako mi je ginekolog promenio i prepisao Daylette pojavio mi se celulit na nogama koji nikada nisam imala, kao i pojas oko stomaka tzv. “Šlauf” koji sta god da radim i kako god se hranim ne mogu da skinem. Da li je moguce da je to posledica Daylette tableta ili treba da potrazim uzrok u necemu drugom? Kako mogu da utvrdim da li su tablete razlog a da ne prestanem da pijem? Hvala unapred na odgovoru koji bi mi zaista znacio, pozdrav

Гледање 1 чланка - 1 до 2 (од 2 укупно)
Одговор на: Posledice korišćenja kontraceptivnih pilula
Ваши подаци:

Call Now Button