Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Prestanak uzimanja pilula

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Prestanak uzimanja pilula

Означено: 

Ова тема садржи 14 одговора, има 4 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 седмица, 3 дана раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #3607 Одговор

Ana1111
    Учесник

Da li je moguce prestati sa koriscenjem pilula u bilo kom trenutku ili se mora ispiti do kraja pakovanje? I da li je potrebno proci neko vreme od poslednjeg odnosa pa da se onda prekine sa uzimanjem tableta da bih bila zasticena?

#3621 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Preporuka je da se popiju do kraja. Nakon što prestanete da ih pijete niste više zaštićeni.

#4105 Одговор

Julija

Postovani,
    Prestala sam sa uzimanjem kontraceptivnih pilula i vec je proslo nedelju dana od prestanka menstruacije, ali jos uvek imam tackasto krvarenje. Da li je to normalno?

#4110 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Može biti normalno. Ukoliko se nastavi – javite se ginekologu.

#4485 Одговор

Sladjana

Pocela sam da pijem Diana35 peti dan menstruacije i pila ih cetiri dana. Bilo mi je jako muka pa sam ih prestala piti. Molim Vas za misljenje. Da li cu dobiti menstruaciju normalno na 25 ti dan ili su mi se sad poremetili hormoni. Kada mogu da ocekujem menstruaciju. Hvala

#4491 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Slađana, nije moguće odrediti tačno kada će Vam doći menstruacija. Ukoliko Vam bude kasnila više od nedelju dana – javite se ginekologu.

#4576 Одговор

Sladjana

Hvala na odgovoru. Menstruaciju sam dobila 22-gi dan. Vrlo oskudno je krenulo. Da li je to normalno. Hvala unapred

#4577 Одговор

Sladjana

Vrlo oskudno je krenulo, braon boje i stalo je. To je trajalo samo jedan dan. Da li je to normalno. Hvala

#4587 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Verovatno je sve u redu.

#4850 Одговор

J.
    Учесник

Pijem Belaru 4u kutiju, i jednostavno se ne osećam psihički stabilno, prolazim kroz probleme sa dečkom, pa se pitam da li smem da prekinem na pola sa pilulama. Trenutno me seks ne interesuje, već samo da se “skinem” sa hormonalne terapije jer izgleda da samo pogoršava stvari.

#4855 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Možete. Imajte u vidu da je moguće da se javi krvaruckanje nakon prekida sa pilulama.

#4875 Одговор

Jelena

Postovani, otputovala sam i nisam ponela pilule sa sobom a nisam mogla da ih kupim jer apoteka nije imala. Preskocila sam 5 pilula. Danas mi je menstuacija pocela, 6 dana pre predvidjenog pocetka. Pilule pijem vec 7 meseci,nikad nisam preskakala i uvek mi je u na 28 dana dolazila. Da li moze da dodje do problema zbog naglog prekida uzimanja pilula, posto mi je i menstruacija poranila? I takodje, posto se danas vracam kuci i imacu pristup pilulama da li odmah da pocnem da ih pijem ili sacekam zavrsetak cikluda?

#4877 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Nećete imati kontraceptivni efekat u periodu kod ih ne koristite. Kda se vratite – počnite odmah da ih koristite.

#4879 Одговор

J.

Hvala na odgovoru. Tako je,pojavilo se krvaruckanje, i to “krvaruckanje” se pretvorilo u menstruaciju sto je ok. Pozdrav!

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 15 укупно)
Одговор на: Prestanak uzimanja pilula
Ваши подаци:

,