Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Prva menstruacija posle abortusa

Почетак Forum Ginekologija Prva menstruacija posle abortusa

Ова тема садржи 119 одговора, има 13 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Lana Malena 1 месец, 4 седмице раније.

Гледање 85 чланака - 85 до 98 (од 120 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6117 Одговор

Jovana

Da li se sme popiti pilula za dan posle nakon abortusa koji je izvrsen pre 4 nedelje? Ne znam.kako da racunam plodne dane jer jos niisam dobila od abortusa pa mislim da mi je sigurnije da popijem jer ne znam.u kojoj sam.fazi ciklusa samo ne znam.da li to smem?

#6120 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@jovana, nije moguće odrediti tačno kada su plodni dani nakon prekida trudnoće. Ukoliko želite dodantu zaštitu – uzmite pilulu.

#6123 Одговор

Jovana

Sta mogu da cekujem u ovakvoj situaciji koju sam Vam vec navela? Popila sam pilulu, kada mogu da ocekujem krvarenje nakon svega ovog?

#6126 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Na žalost na to pitanje nije moguće odgovoriti.

#6189 Одговор

Jovanka

Poštovani, imala sam prekid trudnoće u 8oj nedelji trudnoće. To je bilo pre 4 dana. Od tada imam krvarenje slabijeg obima, ali intenzivnijeg bola u poređenju sa menstrualnim krvarenjem. Danas sam primetila ispadanje nečega, kao ugrušak (ili komadić tkiva), pa me interesuje da li je to normalno, kao i koliko obično traje krvarenje nakon intervencije?
    Svakako idem na kontrolu za 2 dana, ali me interesuje da li je potrebno da odem i ranije? Hvala unapred na odgovoru

#6191 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Jovanka,

idite na kontrolu za dva dana.

#6986 Одговор

Branka

Postovani,
    imala sam oduvek veoma bolne menstruacije. Poslednjih puta su to bili i ugrusci i produzena krvarenja. Jedan mi je polip odstranjen u ordinaciji, na grlicu materice, a kako je bilo jako puno slajma, preporucena je kiretaza sa histeroskopijom. Sve je proteklo u najboljem redu (obavljena intervencija 17.10.). Bio je jedan polip na zidu materice koji je isto tako odstranjen (materijal pregledan, rezultati ok, nista maligno).

Ja sada ocekujem prvu men. nakon intervencije (nisam naravno imala odnose i sve mere predostroznosti sto se tice higijene se pridrzavam).
    Moje pitanje je, da li ce ta prva menstruacija biti opet jako bolna (da li otklanjanje polipa utice na bol)?

Srdacan pozdrav,
    Branka

#6991 Одговор

Lepa Mara protina kći
    Учесник

Pozdrav, kod Vas sam radila prekid rane trudnoće, 18.09, pila sam Baktrim i kapi sve i kako mi je napisano. Htela bih da Vas pitam ako sam imala već ovulaciju, tj.ginekolog mi je to konstatovao, u levom jajniku da je bila, ponekad u sekretu imam mrvu krvi, ima jedan dan, pa ned.-dve nema, kada bih mogla otprilike očekivati menstruaciju?

#6995 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Branka, nije moguće utvrditi intenzitet bola sledeće menstruacije.

@Lepa Mara protina kći – prva menstruacija obično dodje u roku od mesec do dva.

#7296 Одговор

Iva

Postovanje pre tacno 38 dana imala sam abortus u 6toj nedelji trudnoce abortus je radjen pod opstom anastezijom krvarila sam samo 3 danaa i nisam imala neke jake bolove rekli su mi da ocekujem menstruaciju mesec dana posle abortusa prosli su 38 dana ja jos nisam dobila dali je to normalno. Imam blage bolove sa obe strane u donjem delu stomaka. I zanina me dali cu moci da zatrudnim s obzirom da mi je prva trudnoca u pitanju.hvala unapred

#7299 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Iva,

da li ste bili na kontroli posle prekida trudnoće?

#7304 Одговор

Iva

Da posle prekida 5 dana sam bila na kontroli i receno mi je da je sve ok da nema nikakvih problema i da ocekujem menstruaciju posle mesec dana. I da napomenem dana sam zatekla na vesu braon sekret sta vi mislite o tome dali da sacekam jos par dana ili da se obratim u ponedeljak doktoru koji je uradio intervenciju. Hvala najlepse pozz

#7307 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Iva,

sačekajte ponedeljak.

#7324 Одговор

Nikolina

Postovanje meni je doktorka posle abortusa prepisala antibeby pilule daylette rekla je da pocnem da ih pijem 2 dana ciklusa medjutim kad sam ih kupila u apoteci apotekarka mi je rekla da ne smem da ih pijem dok imam ciklus ja ne mogu da idem kod moje doktorke jer je na bolovanju pa neznam kome da se obratim sta vi mislite kad treba da pocnem sa pilulama i dali trba da pravim neku pauzu i ovo nisam pitala doktorku dali antibeby pilule stete necemu i dali cu imati problem kad budem zelela trudnocu i dali smem da ih pijem prvog meseca menstruacije posle abortusa a inace abortus je protekao uredno i sve je ok molim vas odgovorite mi mnogo mi je vazno. Hvala unapred. Srdacan pozzz.

Гледање 85 чланака - 85 до 98 (од 120 укупно)
Одговор на: Prva menstruacija posle abortusa
Ваши подаци:

Call Now Button
,