Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Ranica na grlicu

Почетак Forum Ginekologija Ranica na grlicu

Ова тема садржи 6 одговора, има 1 глас и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година, 7 месеци раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 7 (од 7 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #1789 Одговор

sanja

Imam 20 godina i ranicu na grlicu. Da li je neophodno njenu uklanjanje? Nalazi su u redu

#1791 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Potrebno je da se uradi kolposkopija i PAPA bris. Ukoliko su u redu, ranica se prati.

#1792 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Potrebno je da se uradi kolposkopija i PAPA bris. Ukoliko su u redu, ranica se prati.

#1814 Одговор

Jovana

Da li ranice vremenom postaju kancerogene ukoliko se ne uklone?

#1828 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Neke mogu da maligno alteriraju, neke ne.

#2433 Одговор

Tamara

Već tri godine imam ranicu, koristim vaginalete sa kantarionom, ali nikako da se povuče za stalno. Kolposkopija i papa su u redu. Da li treba da radim testove na hpv, cervikalni i vaginalni bris, bris na mikroplazmu, ureaplazmu i hlamidiju? Čula sam da je možda nešto od toga razlog za nepovlačenje ranice.
    Pozdrav

#2434 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Tamara,
    potrebno je da se uradi pregled kako bi se utrvrdilo o kakvoj “ranici” se radi. Preporuka je da se urade svi brisevi koje ste naveli.

Гледање 1 чланака - 1 до 7 (од 7 укупно)
Одговор на: Ranica na grlicu
Ваши подаци:

,