Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Skracen grlic materice i kontrakcije

Почетак Forum Trudnoća Skracen grlic materice i kontrakcije

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #3694 Reply
    Andjela Radicevic
    Учесник

Poštovani,
    molim za savet. U 26. sam nedelji trudnoće, ovo mi je četvrta trudnoća po redu, jedan porodjaj dva abortusa. Naime grlic mi se skratio na 29 cm pa za dve nedelje na 17mm. Bila sam i hospitalizivana, nalazim se u Svajcarskoj, od terapije mi se davao magnezijum i adatal i beba je dobila neku injekciju za ubrzanje razvoja pluća u slučaju prevremenog porodjaja. Otpušteni sam nakon 4. Dana, rečeno je mkrovanje strogo. Sto se kontrakcija tiče imala sam ih pre bolnice, dok sam bila u bolnici i pila taj adatal nisam ih imala i CTG je uvek bio u redu. Juče prvi dan od puštanja imala oko 15 kontrakcija za ceo dan. Moje pitanje je da li stvarno moram biti u krevetu ceo dan, ustajanje isključivo do wc-a i sedenje nikako. Mogu li izadržati celu trudnoću sa takvim grlicem i ako se još smanji. I da li je tačno da čak i samozadovoljavnje u ovakvim situacijama i bilo kakav orgazam zabranjen jer izaziva kontrakcije? Unapred hvala.

#3710 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Anđela, savetuje se strogo mirovanje kao što ste napisali (ceo dan u krevetu, ustajanje isključivo do wc-a i sedenje nikako). Naravno ni samozadovoljavanje nije preporučljivo. Savetuju se češće kontrole kod ginekologa.

#11602 Reply
    Suzana
    Гост

Postovani imam 44god dva porodjaja I 2016 mi je prilikom intervencije skracen garlic materice. Od taxa sve do sad imam problem sa grlicem. Trenutno koristim vaginalete povidon hod,her mi je ustanovljeno dijagnoza
    Ectopio pvu in obs. Zanima me da li moze trudnoca jel mi je sve drugo uredu. Predlagali su mi da se garlic zamrzava da bi se ocistio a to mnogo kosta I moram sa vama da se konsultujem. Hvala unapred

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
Одговор на: Skracen grlic materice i kontrakcije
Ваши подаци:

Call Now Button