Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

tackasto krvarenje sredinom ciklusa

Почетак Forum Ginekologija tackasto krvarenje sredinom ciklusa

Ова тема садржи 2 одговора, има 2 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година, 3 месеци раније.

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2574 Одговор

Ivana

Postovani, pre tri godine mi se prvi put dogodilo da se pojavi vrlo oskudno tackasto krvarenje na sredini ciklusa, usled veoma stresne situacije, vise kao braonkast sekret koji ostaje na papiru nakon toaleta i traje 3-4 dana.Nakon toga mi je sve bilo u redu narednih godinu ipo dana, medjutim, tada sam saznala da moram na operaciju zucne kese, i zatim su pocela jos mnoga stresna stanja, zbog redukovane ishrane sam izgubila 12 kg i ostala na 42 kg, a visoka sam 161cm. i tu se tackasto krvarenje ponovilo prosle godine u ovo vreme. U razgovoru sa hirurgom koji me je spremao za operaciju, spomenula sam mu to, i on je napomenuo da su to normalne stvari zbog stresa kroz koji prolazim, a posto sam isla na razne preglede i pripreme tokom cele godine, nisam se javila ginekologu, jer me je hirurg malo umirio. To se desilo u maju i avgustu prosle godine, i od tada vise nije. U tom periodu sam patila i od anksioznosti i bila na konsultacijama kod terapeuta. U oktobru kada je sav stres prosao, vise nisam imala nikakvih problema, sve do sada, osim sto mi je menstruacija zakasnila u decembru kada mi je deda preminuo, ali pripisujem to stresu, jer se to desilo jos nekim zenskim clanovima moje porodice u isto vreme. Medjutim sada sam ponovo, pocetkom maja, dozivela stres, i pojavilo se ponovo. Trajalo je 4 dana, i samo po nekad u toku dana bi ostajao trag na papiru nakon toaleta, ne svaki put. Medjutim meni menstruacija ponovo kasni, danas mi je 45. dan ciklusa. Moji ciklusi su inace relativno uredni, dobila sam prvi put sa 14 god. i od onda dobijam na 28-38 dana.Cim dobijem, i kada se krvarenje zavrsi, zakazacu pregled kod ginekologa, sada nisam zakazala jer imam utisak da cu dobiti svakog casa. Imam jednog partnera, ujedno i prvog, vec nepunih 6 godina, nikada nisam imala nezasticen odnos, koristimo kondom, tako da evenutalne polno prenosive bolesti mogu da iskljucim. Molim Vas za misljenje da li bih trebala da se brinem, jer mnogo brinem, a svakako cu otici kod lekara. Hvala

#2575 Одговор

Ivana

Inace, zbog anksioznosti imam panicne napade, treapeut kaze da imam smanjenu toleranciju na stres, i kada prelistam kalendar u nazad, svaki put kada sam imala napad panike usledilo je to tackasto krvarenje. Nisam sigurna da li to moze da bude uzrocnik?

#2577 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Stres može biti uzrok Vaših ginekoloskih problema. Ipak se javite ginekologu na pregled (uradite i test na trudnoću iako imate nezaštićene odnose- nijedna kontracepcija nije 100% sigurna).

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
Одговор на: tackasto krvarenje sredinom ciklusa
Ваши подаци:

,