Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Trudnoca

Почетак Forum Trudnoća Trudnoca

Означено: 

Ова тема садржи 17 одговора, има 8 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 18 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #1834 Одговор

Makimarina
    Учесник

Intersuje me postoji li mogucnost da sam trudna imala sam odnos 23.08 i dobila men.27.08. Na 21 dan normalno je trajala inace dobijam od 26-28 dana,sada jos uvek nisam dobila 30 je dan pre 2 dana sam radila test bio je negativan?
    Molim Vas za odgovor

#1839 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana, ponovite test na trudnoću, ukoliko je negativan, javite se ginekologu kako bi se ustanovio razlog neredovnog ciklusa.
    Srdačan pozdrav.

#2401 Одговор

Nela

Imala sam menstruaciju 23 decembra i posle toga 25 januara samo rozu krv kad se obrisem ovako na ulosku nista i trajalo je 3 dana, 16 februara kad sam radila test bio je negativan a 19 februara kad sam ponovila test bio je pozitivan, kad odem kod doktorke i kad me pita kad sam imala zadnju menstruaciju sta da joj kazem 23.12 ili 25.01 inace su mi menstruacije jako neredovne i ja sad stvarno ne znam jel ovo proslog meseca bila menstruacija ili ovulacija.

#2405 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Nela,
    Doktorka će ultrazvučno odrediti veličinu trudnoće i na taj način ćete saznati kada je bila poslednja menstruacija 23.12. ili 25.01..

#2408 Одговор

Nela

Hvala puno

#2437 Одговор

ksenija

Htela bih da vas zamolim da mi kazete,sad sam neka 15. Nedelja trudnoce..pre nekih sedam dana sam prvi put osetila bol u krstima…koji je i sad prisutan ali dosta manje i povremene kontrakcije.Bila sam na pregledu i kontrkcije nisu bile prisutne.Receno mi je mirovanje?Sta vi mislite?Hvala

#2439 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poslušajte Vašeg ginekologa.

#2461 Одговор

NemanjaAna
    Учесник

Postovani, 1. marta sam radila test koji je bio pozitivan, juce sam isla kod ginekologa koji me je pregledao ultrazvukom i rekao da trudnoca postoji ali da je mala, i dobila sam Folnak tablete i apsolutno nista drugo mi nije receno. Da li imam razloga za brigu zbog male trudnoce, ne znam na sta je mislio jer sam bukvalno pregledana na brzinu! Hvala najlepse!

#2470 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Kada je rečeno “mala trudnoća” verovatno je mislio da je trudnoća “rana” pa se još uvek na ultrazvuku ne vidi srčana akcija ploda. Uradite kontrolni ultrazvuk oko 6. nedelje trudnoće.

#2550 Одговор

Jaca
    Учесник

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 11.04. ciklus mi je 25 dana. Ovaj mjesec nisam dobila, radila sam test i pozitivan je, ponovila sam jos jedan i on je takodje pozitivan. Kod doktora sam narucena za 2 dana. Izracunala sam da bi na taj dan usla u 6. sedmicu, da li je to dovoljno za prvi pregled da bi se vidjeli otkucaji srca?
    I mene brine sto me prije 2 dana uhvatila blaga prehlada, samo mi je nos zacepljen i kisem, temperaturu nemam. Pijem cajeve, dosta limunade, jedem razno voce, ali me i dalje brine moze li se plodu desiti nesto zbog ove prehlade. Prije 3 mjeseca sam imala spontani u 8. nedjelji trudnoce. Molim vas za odgovor. Hvala.

#2551 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Jaco, oko 6. nedelje je već moguće videti otkucaje srca (ukoliko je zaista tolika trudnoća). Što se tiče prehlade, najverovatnije nemate zbog čega da brinete.

#2639 Одговор

biljanad
    Учесник

Poštovani danas sam bila na UZ kod doktorke zbog bolova u stomaku. Doktorka je dok je gledala ultra zvuk rekla da je sve normalno ali da je videla da je bila jedna kontrakciju zbog čega mi je dala da pijem progisteron Utrogestan tablete 3*1 od 200mg i nalozila mirovanje. Takođe rekla je da postoji vitalnost ploda da vidi eho i da je sve ostalo normalno CRL 0.37 cm. kavum proširen u kavumu prisutan GM u kome se vizuelizuje eho ploda i žumanča kesa.
    Molim Vas da mi odgovorite koliko je situacija opasna i šta da preduzmem u ovom slučaju.
    Takođe, interesuje me cena Vaših pregleda i koja je procedura pracenja trudnoce kod Vas. Imam 37 godina i ovo mi je prva trudnoca zbog čega me tretiraju kao visoko rizičnu trudnoću

#2640 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Dobili ste terapiju za kontrakciju koja je viđena. Kontrakcije su prolazne, ali pijete Utrogestan da se ne bi javljale ili da ih bude manje. Cenu pregleda možete saznati pozivom na broj ordinacije. Ostali nalaz koji ste napisali je uredan.

#2672 Одговор

biljanad
    Учесник

Postovani, sada sam u 9 nedelji trudnoce, prethodnih nedelja sam imala bolove u stomaku iz kog razloga sam pila Utrogestan tablete 3*200, poslednjih tri dana ne osecam nista, bol u stomaku je prestao, osim povremenih blagih bolova ispod rebara sa leve strane. Jedine simptome koje imam je nadimanje stomaka, poboljsan apetit i zelja za spavanjem. Prethodni pregled je bio u 7 nedelji + 1 dan, nastavljena mi je terapija Utrogestanom 2*200, doktorka je tada konstatovala eho srca bebe, sledeci pregled Double test mi je zakazan za 15.08.2016. godine. Da li je potrebno da brinem i eventualno odem na ultrazvuk ili je ovakvo stanje normalno.
    Hvala Vam unapred

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 18 укупно)
Одговор на: Trudnoca
Ваши подаци:

,