Tumacenje rezultata - Ginekološka Ordinacija Palmotićeva - Beograd

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Tumacenje rezultata

Почетак Forum Ginekologija Tumacenje rezultata

Ова тема садржи 3 одговора, има 3 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 2 месеци, 1 седмица раније.

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5721 Одговор

Girl
    Учесник

Postovani, mozete li mi reci sta tacno znaci sledeci nalaz:

Patogene bakterije nisu izolovane
    Candida spp – negativna

Direktni mikroskopski preparat: masa sitnih bacila i kokobacila, epitelne celije, masa leukocita.

Da li je potrebno proveriti i ureaplazmu, mikoplazmu i hlamidiju ili su one iskljucene nenalazenjem patogenih bakterija? Najvise me bune kokobacili i njihovo prisustvo. Hvala unapred.

#5722 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Nalaz je uredan. Ne uključuje hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, za to je potrebno uraditi specijalne briseve.

#6051 Одговор

Tanja

Postovani,

Papa test uredan, dok se kod vaginalnog sekreta nalazi 3. grupa masa granulocita, stapicastih bakterija, po koja spora Candida
    Posle Dovicina vratila se infekcija tj genitalni svrab i zuckasti sekret sa kojim se borim vec 10 meseci koji se intezivno pojaca posle odnosa pa ako bi mi mogli reci da li je potrebno odraditi neke dodatne analize?

#6063 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Uradite cervikalni i vaginalni bris, bris na vaginoze, kao i briseve na hlamidiju, miko i ureaplazmu.

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
Одговор на: Tumacenje rezultata
Ваши подаци:

,