Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Tumacenje rezultata

Почетак Forum Ginekologija Tumacenje rezultata

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 36 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #9074 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

nalaz je uredan.

#9180 Reply
    Tina
    Гост

Kulturom nisu izolovane patogene bakterije.
    Direktan mikroskopski prepart: leukociti,gram+ kokobacili,gram+ bacili
    Mozete li mi protumaciti ove nalaze..Hvala unaprijed.

#9191 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tina,

nalaz je uredan.

#9194 Reply
    Tina
    Гост

Postovani doktore
    Hvala na odgovoru.
    Al moja doktorica po ovim nalazima kaze da ja imam bakterijsku vaginozu.I dala mi 3 dana da pijem hemomycin 250 mg, i providon jod vagitorije 6 dana.
    A vi kazete da je nalaz u redu..Sad sam totalno zbunjena..Ne znam dal da uzimam terapiju il ne.
    Tina

#9205 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tina,

to morate videti sa Vašim ginekologom.

#9234 Reply
    Teodora
    Гост

Poštovani, zanima me sledeći nalaz.
    Papa test II grupa.
    Patogene bakterije nisu izolovane.
    Gljivice iz roda Candida.
    U direktnom mikroskopskom pregledu vidjenje epitalne celije, laktobacili, spore gljivica i znatan broj polimorfonuklearnih leukocita.
    Hvala puno unapred.

#9568 Reply
    minica
    Учесник

Poštovani,

Možete li mi pomoći u tumačenju sledećih rezultata?
    Bakterijska vaginoza – nalaz negativan
    U direktnom preparatu vidjene su epitelne ćelije, laktobacili i veliki broj PMN leukocita.

Da li su potrebne dodatne analize?

Hvala.

#9701 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@teodora – potrebna Vam je terapija.

@minica – nalaz koji ste poslali je uredan.

#9720 Reply
    Tijana
    Гост

Postovani, u nedoumici sam pa vas molim za savet. Na redovnom godisnjem pregledu doktorica mi je u nalazu, izmedju ostalog, napisala:Desno pored uterusa hiperehogeni odjek uz uterus dimenzija 37x45mm,ne mogu se izjasniti da li se radi o miomatoznom cvoru ili priraslom ovarijumu. Predlog uraditi nmr male karlice. S tim da mi je dok je radila uz rekla da to moze biti i puno debelo crevo. Interesuje me da li bih mozda trebala da odem kod drugog doktora po jos jedno misljenje ili da uradim nmr? Svi ostali nalazi su mi odlicni(papa, kolposkopija, brisevi) Hvala unapred na odgovoru

#9739 Reply
    Suncica
    Гост

Postovani, radila sam hormone proslog meseca. Krvarenje je krenulo posle podne. Pitala ginekologa, rekao je da se taj dan racuna kao prvi i da vec sutradan mogu da dam hormone na analizu. Estrogen mi je malo ispod donje granice. Po rezultatima treba da bude 25 a meni je 22. Objasnili su mi da je to zato sto je krvarenje krenulo kasno posle podne. Ono sto mene tu ne tesi jeste, da sam dva ciklusa pre toga imala jake migrene koje imace nikad nemam pre ciklusa. A treci ciklus tj krvarenje mi je bilo skraceno, trajalo je dva dana a inace traje tri. Da li imam razloga za brigu ili samo da ponovim rezultate estrogena? Jos nesto. Sad sam dobila krvarenje isto kasno nocu. Juce mi je bio prvi dan normalnog krvarenja, danas drugi, da li bih mogla taj rezultat sutra da uradim ili da cekam sledeci ciklus? Unapred zahvalna, hvala Vam i izvinite na ovako iscrpnom izlaganju

#9740 Reply
    Jovana Davidovic
    Учесник

U direktnom mikroskopskom preparatu:
    epitelne ćelije, bacili, znatan broj polimorfonukleata
    III gr VS
    Papa test II grupa
    Možete li mi reci sta bih trebala dalje.
    Hvala unapred

#9798 Reply
    Jelena Djordjevic
    Учесник

Ako moze pomoc oko tumacenja, bila bih vam zahvalna.
    Cervikalni bris: Difteroidi u malom broju;
    Vaginalni bris: Difteroidi u malom broju;
    Nalaz u direktnom preparatu: vaginalne epitelne celije,kokobacili u vecem broju,difteroidi u malom broju, intermedijarna mikrobiota po Nugentu

#10141 Reply
    Milena Jović
    Учесник

Poštovani,
    da li mi možete protumačiti sledeće rezultate:

Vaginalni i cervikalni bris
    K.P. : Aerobnom kultivacijom nisu izolovane patogene bakterije ni gljive.
    M.P. : epitelne ćelije, Gram pozitivni bacili.

Srdačan pozdrav

#10150 Reply
    Bojana
    Гост

Postovani,
    7 mj sam lijecila ureaplazmu i posle 6 mj mi se opet pojavila,radila sam sve briseve i uredni su sem u vaginalnom sekretu je nadjeno prisustvo leukocita,nesto sluzi i nesto bakterija,sekret je neugodnog mirisa po ribi koji se pojacava dodatkom 10% KOH,prisutnost Clue celija u nativnom preparatu.
    U glavnom reaguje na sve osim na ciprocinal
    Sta mi Vi savjetujete za terapiju,Hvala

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 36 укупно)
Одговор на: Tumacenje rezultata
Ваши подаци:

Call Now Button
,