Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Tumacenje rezultata

Почетак Forum Ginekologija Tumacenje rezultata

Гледање 29 чланака - 29 до 36 (од 36 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #10188 Reply
    Milica
    Гост

Poštovani, moj dečko je radio briseve i ustanovljeno je da ima ureaplazmu, nakon toga sam uradila i ja gde se prikazalo da to nije izolovano, ali da imam epitelne ćelije okružene masom gram pozitivnih i gram labilnih kokobacila i diplokoka, da li je to moguce i da li je opasno

#10240 Reply
    Marija
    Гост

Poštovani,

Merila sam progesteron 22. dana ciklusa. Da li su dobijeni rezultati u redu za ostvarivanje trudnoce ili su potrebne vece kolicine za zatrudnjivanje? Moj problem je cesto slabo krvarenje oko 21. ili 22. dana koje traje do menstruacije i onda je normalno.
    Progesteron 22.61 nmol/L
    Progesteron 7.1 ng/ml
    Hvala unapred.

#10246 Reply
    mila80
    Гост

Molim Vas za tumacenje rezultata:
    1.Bris vagine-analiza bakretioloska …fizioloska flora..
    direktan preparat: epitalne celuje, laktobacili
    2. Bris cerviksa-analiza bakterioloska…fizioloska flora…
    direktan preparat: epitalne celije,laktobacili
    3. bris cerbiksa-anal
    iza Chlamydia trachomatis
    rezultat: Chlamydia trachomatis DIF.negativan
    4. bris cerviksa-
    rezultat: Mycoplasma hominis nije izolovana
    Ureaplasma urealyticum nije izolovana

Hvala !

#10310 Reply
    girl234
    Учесник

Postovani,

Stigli su mi rezultati,kvalitet brisa zadovoljavajuci,papa je 2. grupa, vaginalni sekret 3,takodje pise inflamacija. Terapija je poliginaks. Zanima me da li je rezultat u redu,da li ima veze sa polno prenosivim bolestima i da li je potrebno da i partner odradi bris(da li postoje sanse da su moje bakterije prenete njemu i da se meni to ponovo vraca)?

#10320 Reply
    Jelena
    Гост

Rezultat: Patogene bakterije nisu izolovane, stoga antibiogram nema znacaja. Mikoloskom kulturom: izolovane kvasnice iz roda Candida – veliki broj.
    Da li mozete da mi protumacite moj rezultat? Nisam sigurna da li sam potpuno dobro razumela, a zelim da budem sigurna. Hvala 🙂

#10327 Reply
    marishka
    Учесник

Postovani interesuje me tumacenje rezultata koji glasi

VAGINALNIICERVIKALNIBRIS
    K.P.:Aerobnom kultivacijom nisu izolovane patogene bakterije ni gljive.
    M.P.:epitelnećelije,retki PMN’Le,Grampozitivni bacili,Gramp ozitivne
    diplokoke.
    Unapred hvala

#10579 Reply
    Natalija Andrejevic
    Учесник

Postovani, mozete li mi protumaciti analize brisa i ako moze savet?
    Mikroplazma i ureaplazma nisu izolovane kao i prisustvo hlamidije.
    Epitelne celije,mali broj PMN leukocita, Gram pozitivni i gram labilni kokobacili i diplokoke u masi
    Bakterijska vaginoza
    Tako pise na izvestaju. Molim vas da mi objasnite sta to znaci i kako ide lecenje? I da li to smeta prilikom zatrudnjivanja?

#10589 Reply
    Francuski Aleksandra
    Учесник

Postovani ,molila bih vase misljenje

Citoloski nalaz : PA : II, stepen cistoce 3 Gardnerella vaginalis retki neutrofilni granulociti NILM negativno na intraepitelne lezije i malignitet ,inflamotorne promene na plocastim celijama: vakuoloizacija ,perinuklearni halo,pseudoacidofolija ,beburenje jedra ,marginacija hromatina Dijagnoza ZO1.4 Terapija nichil

Da li je potrebno da koristim neke vaginalete,od simptoma imam samo pojacan miris ?

hvala unapred

Гледање 29 чланака - 29 до 36 (од 36 укупно)
Одговор на: Tumacenje rezultata
Ваши подаци:

Call Now Button
,