Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Tumacenje rezultata

Почетак Forum Ginekologija Tumacenje rezultata

Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 64 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #10892 Reply
    Gordana Milošević
    Учесник

U direktnom mikroskopskom preparatu:
    epitelne ćelije,koke,kokobacili,polimorfonukleari u srednjem broju.
    III grupa vaginalnog sekreta
    Nalaz tumačiti u skladu sa kliničkom slikom.
    Kakav je nalaz? Papa još nije gotov. Doktorka mi je pre nego stigao nalaz prepisala Macmirro

#10893 Reply
    Gordana
    Гост

U direktnom mikroskopskom preparatu:
    epitelne ćelije,koke,kokobacili,polimorfonukleari u srednjem broju.
    III grupa vaginalnog sekreta
    Nalaz tumačiti u skladu sa kliničkom slikom.
    Kakav je nalaz? Papa još nije gotov. Doktorka mi je pre stizanja nalaza prepisala Macmirror

#10895 Reply
    Sanja Sanja
    Гост

Druga grupa pape testa, Brisevi: kulturom nisu izolovane patogene bakterije ni gljivice.
    Epitelne celije, masa kokobacila, povecan broj PMNL. Kako se resiti toga?
    Hvala

#10908 Reply
    Branka
    Гост

Postovani,mikrobioloski nalaz bakterijska vaginoza, u dir epitelu uocene slepljene epitelne celije(Clue cells), gram neg kokobacili u velikom broju, bez prisustva leukocita i laktobacila. Papa 3a grypa, cin III, zakazana konizacija. Da li je moguca intervencija posle ovakvig nalaza? Urin sterilan.

#11026 Reply
    Zlata Vilic
    Учесник

Poštovani,
    Molim za tumačenje dabl testa:
    Godina :36
    Gestaciona starost : 12+5
    Free Bhcg: 1.7 MoM
    PAPP-a: 2:46
    NT: 2.4 mm – 1,5 MoM
    Kilaža : 68 kg
    Nosna kost prisutna

Rizik Daunovog sindroma : 1:719
    Rizik na osnovu godina : 1:314
    Rizik Edw. i Patau sindrom : 1:100000

Da li su mi nalazi OK?
    Malo sam čitala, izgleda da mi je PAPP-a malo povišen?
    Napominjem da sam pod terapijom zbog trombofilije, uzimam fraxiparin od 0,3
    Hvala unapred

#11048 Reply
    Mari
    Гост

Postovani, Molim Vas za tumacenje nalaza:

Bris vagine i cerviksa:
    I brisu vagine i brisu cerviksa: izolovan je Lactobacillus spp
    Nije izolovana Candida spp

Bakterisjka vaginoza DMP:
    U direktnom mikroskopskom preparatu: epitelne celije, koke, bacili,leukociti u srednjem broju
    Nalaz NE ukazuje na Bakterijsku vaginozu.

Hvala unapred na odgovoru
    Srdacan pozdrav

#11077 Reply
    Sara0005
    Гост

Poštovani,
    Značilo bi mi Vaše mišljenje. Naime, konstatno mi se vracaju stanja poput kandide i bakterijske vaginoze.
    Nalaz koji sam uradila pre nekoliko dana je sledeci:
    Patogene bakterije nisu izolovane
    candida spp/veliki broj
    Trichomonas vaginalis nije nadjen
    DMP/VB: epitelne celuje, lactobacili, gram pozitivne koke, blastospore i pseudomicelska vlakna, veliki broj leukocita. Isti nalaz je i za DMP/CB.
    Da li postoji mogućnost alternativnog lečenja kao što je primena irigatora MultiGyn ili moraju opet vaginalete? I sta predstavlja opis DMP/VB, da li postoji tu da nesto nije u redu? Hvala unapred.

#11083 Reply
    Sanja
    Гост

Postovanje
    Da li mozete da mi odgovorite po ovim mojim rezultatima sa papa testa da li imam bakterije i da li je potrebno lecenje?
    Citoloski nalaz
    PA:II
    Laktobacili
    NILM(negativno na intraepitelne lezije i malignitet)
    Kontrola za godinu dana

#11134 Reply
    Ivana
    Гост

Postovani,
    Radila sam rezultate i nalaz je sledeci: vaginalni i cervikalni bris (zasejane podloge ostale su sterile).
    Direktan mikroskopski preparat :epitelne ćelije, bacili, veliki broj pmn.
    Zanima me Vase mišljenje, da li je nalaz uredan ili treba da uradim još neke rezultate?
    Unapred zahvalna

#11141 Reply
    Lejla
    Гост

Postovani,
    13 sedmica sam trudnoce, 37 god, druga trudnoca. Ginekologinja mi je rekla da je sve uredu osim hiperehogenog crijeva koje se prikazuje kao takvo…savjetovala nifty test. Molim vase misljenje

#11199 Reply
    Maka
    Гост

Postovani,
    Da li mozete da mi kazete sta predstavljaju sledeci rezultati:bris vagine-zasejane podloge ostale su sterilne i bris cerviksa- zasejane podloge ostale su sterilne. Pitam jer nista nisam koristila ni tablete ni vaginalete, apolutno nista, a pise da je sterilno. Zbog vanrednog stanja me zanima ne znam da li je nesto ozbiljno pa moram da odem kod ginekologa?!
    Unapred zahvalna

#11264 Reply
    Teodora
    Гост

Poštovani, u vaginalnom brisu su mi pronađene epitelne ćelije, laktobacili i mali broj leukocita, a u cervikalnom to isto i umeren broj leukocita.
    Patogene bakterije i gljivice nisu izolovane, trichomonas vaginalis nije nađen.
    Bris sam radila prvenstveno zbog nelagodnog osećaja-svraba u intimnoj regiji koji ne prolazi. Šta mi predlažete?
    Hvala unapred na odgovoru

#11459 Reply
    Gorana
    Гост

Postovani,
    Potreban mi je Vas savet. Bila mi je PAPA IIIa grupa, nakon koriscenja vaginaleta i terapije radjena je I kolposkopija koja je po misljenju lekara dobra. Sada sam opet radila kontrolni PAPA test gde je ustanovljena II grupa a na nalazu pise I sledece:
    -NILM (negativno na intraepitelne lezije I malignitet)
    -Inflamatorne promene na plocastim celijama, vakuolizacija, perinuearni halo, pseudoacidofilija, bubrenje jedra.

Da li je to dobar, odnosno normalan nalaz I sta bi po Vasem misljenju trebao da bude sledeci korak?

Unapred zahvalna!

#11504 Reply
    Marija
    Гост

Poštovani,

Da li je ovo uredan nalaz (u pitanju je prvi ginekološki pregled):

Ćelije površnih slojeva (preovlađuju intermedijarne) skvamoznog epitela bez atipije, ima le (pretpostavljam da su ovo leukociti) i koilocitoze
    Cilindrične ćelije normalnog izgleda

PA II

Još uvek nisam uradila Kolposkopiju

Najviše me je uplašila koilocitoza jer zaista vodim računa o svemu, jedino što mi trenutno predstavlja problem je jedan jajnik policističnog izgleda za koji bih trebala da uradim testiranje hormona.

Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 64 укупно)
Одговор на: Tumacenje rezultata
Ваши подаци:

Call Now Button