Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Velicina bebe u trudnoci

Почетак Forum Trudnoća Velicina bebe u trudnoci

Ова тема садржи 4 одговора, има 4 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 5 месеци, 1 седмица раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5667 Одговор

joja
    Учесник

Postovani,
    Ima nesto na mom ultrazvucnom pregledu sto mi ne da mira. Ne znam koliko je to normalno i koliko odstupanje je normalno. Molim Vas da mi sto pre datr odgovor.

BDP 6.69 – 25n3d
    HC 23.55 – 25n3d
    AC 22.11 – 26n3d
    FL 4.15 – 23n1d

Doktor kaze da to odgovara za 25n1d. Mene brine ova razlila kod butne kosti a ne znam koliko odstupanje je normalno.

Hvala

#5670 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana joja,

zavisi od mnogo faktora. Za to pitanje potrebno je da konsultujete ginekologa koji Vam je radio ultrazvučni pregled.

#5869 Одговор

Ivana Grcic
    Учесник

Postovani, molim za malu pomoc, savet ili sta god… muz i ja radimo na bebi od januara. Poslednja menstruacija je bila 19og marta. Pred sledecu menstruaciju u aprila test je pokazao pozitivno. 26og aprila sam otisla na prvi ultrazvuk gde se video gestacijski mesak sa vidljivom vitelinskom kesom od 9mm i zakazana je kontrola za 10 dana. 13og dana tacnije 9og maja sam otisla na drugi pregled gde je doktor ustanovio gm od 1.55 cm i embrion velicine 4mm ali bez vidljivog eha embriona. Odmah je rekao da plod ne napreduje i da mora da se cisti ali je dao prostora do ponedeljka zbog mogucnosti kasnijeg zaceca. Mene interesuje da li postoji mogucnost da to napreduje kako treba ili ce ipak biti spontani. Dobijam inace redovno na 30ak dana. Odradjeni su rezultati krvi i urina i sve je kako treba… molim vas za pomoc cisto da se spremim na to sto me ceka sledece nedelje. Pozdrav.

#5871 Одговор

Jelena

Postovani,

Trudnoca iznosi 5nedelja I 3 dana.
    GS 0.49 cm
    Svi ostali elementi se ne uocavaju kao ni plod.
    Beta hcg je juce (kad sam dobila rezultate ovog UZ ) iznosila 3777
    a danas 5221.
    Ginekolog kaze da treba da ocekujem spontani. Jel se ovde radi o patoloskoj trudnoci?

#5880 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ivana, malo mi je nejasan nalaz da postoji embrion od 4 mm i da nema vidljivog eha embriona.

@jelena – Radi se o neuspeloj trudnoći.

Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
Одговор на: Velicina bebe u trudnoci
Ваши подаци:

,