Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

zaboravljena pilula

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks zaboravljena pilula

Ова тема садржи 19 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Nataša 2 дана раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 20 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4081 Одговор

v.ana.v

Postovani,
    4 dana nisam bila u mogucnosti da uzimam pilule, inace ih pijem mesec i po dana, Diane35. Poreban mi je Vas savet, da li moram da nadoknadim sve 4 pilule ili da li da nastavim da ih koristim, jer je prekid bio duzi? Postoji li mogicnost ako nastavim da ih koristim da ce se pojaviti krvarenje?
    Srdacni pozdravi.

#4090 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Pošovana,

niste napisali koliko ste pilula popili pre nego što ste napravili pauzu?

#4100 Одговор

v.ana.v

7 pilula sam popila do pauze

#4102 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Možete početi novo pakovanje. Imajte u vidu da prvih 7 dana niste zaštićeni. Moguće je da se pojavi blago krvarenje (obično braonkasto).

#4318 Одговор

Neni
    Учесник

Postovani,
    koristim Yaz tablete, bila sam na putovanju pre 5dana i zaboravila sam tablete.. tako da preskocila sam 4tablete… ali sam 2 dana nakon ne uzimanja tableta dobila menstruaciji… Kako sada da nastavim da uzimam tablete ?

#4321 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

7 dana od kad ne uzimate pilule uzmite novo pakovanje. Imajte u vidu da prvih 7 dana od početka uzimanja pilula niste zaštićeni od trudnoće.

#4974 Одговор

Jelena Miladinovic
    Учесник

Postovani,

Pijem LindyNette 20 malo vise od dve godine bez prestanka i pauza osima onako kako je po uputstvima (21 dan se pije, 7 dana pauza pa krug ponovo). Medjutim, petog dana sam zaboravila da popijem pilulu i popila sam je tek 16 sati kasnije ( trebala sam u 20h, popila sam sledeceg dana u 12h). Nakon toga ih redovno pijem u 20h.

Imala sam odnos drugog dana od kako pijem ovu kutiju. Interesuje me da li je zastita prestala?

Pozdrav!

#4976 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Prema navodima proizvođača – zaštićeni ste.

#7085 Одговор

lola

Poštovani,

Pilule Dianne35 pijem redovno, svaki dan oko 16h. Zaboravila sam da popijem 13 pilulu iz pakovanja, i popila sam je zajedno sa 14. (ali oko 21h). Taj dan kada sam popila propuštenu i redovnu imala sam nezaštićen seksualni odnos, dečko nije ejakulirao u mene, oko 23h, znači par sati nakon pijenja obe tablete. Zanimam me kolika je mogućnost za eventualnom trudnoćom?

#7092 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lola,

verovatnoća je mala.

#7099 Одговор

lola

Da li mislite da bi trebalo da popijem neki vid hitne kontracepcije? Čula sam da postoje pilule koje se piju pet dana nakon nezaštićenog odnosa.
    Da li je mogu da nakon propuštene tablete tako brzo dođe do ovulacije?

#8992 Одговор

Dona

Pozdrav

Pijem Daylette od avgusta prošle godine.
    Juče sam zaboravila da popijem četvrtu tabletu u prvoj nedelji. Praktikujem da ih pijem uveče u 21h, a jučerašnju zaboravljenu tabletu sam popila danas u 16:25.
    Pre tačno nedelju dana sam imala odnos, ali dečko nije ejakulirao u mene. Dva dana kasnije mi je nastupila redovna menstruacija. Nisam sigurna da li postoji opasnost od one presemene tečnosti i da li treba da se zabrinem?

U uputstvu koje sam dobila u kutiji stoji sledeće:

Ukoliko propustite belu tabletu koja sadrži aktivne supstance (prve 24 tablete na blisteru),
    morate da uradite sledeće:
     Ako kasnite manje od 24 sata sa uzimanjem tablete, zaštita od trudnoće nije umanjena. Uzmite tabletu
    čim se setite i zatim uzmite sledeće tablete ponovo u uobičajeno vreme.
     Ako kasnite više od 24 sata sa uzimanjem tablete, zaštita od trudnoće može da bude umanjena. Što je
    veći broj tableta koje ste zaboravili, veći je rizik od trudnoće.

Rizik nepotpune zaštite od trudnoće je najveći ako zaboravite belu tabletu na početku ili na kraju pakovanja.
    Prema tome, treba da se držite sledećih pravila (takođe videti dijagram):
     Zaboravljena je više od jedne tablete u jednom pakovanju
    : Obratite se svom lekaru.
     Zaboravljena je jedna tableta između 1. – 7. dana (prvi red): Uzmite zaboravljenu tabletu čim se setite, čak i ako to znači da treba da uzmete dve tablete u isto vreme.
    Nastavite da uzimate tablete u uobičajeno vreme i koristite dodatne mere predostrožnosti tokom
    narednih 7 dana, npr. kondom. Ako ste imali odnos tokom nedelje pre no što ste zaboravili tabletu morate da shvatite da postoji rizik trudnoće. U tom slučaju, obratite se svom lekaru.

U prvom pasusu uputstva stoji da zaštita od trudnoće nije umanjena ako se kasno manje od 24h.
    U drugom stoji objašnjenje ako se zaboravi tableta u prvoj nedelji,a stoji da postoji rizik ako je bio odnos u danima pre zaboravljene tablete.
    To me buni, pa ne znam da li postoji rizik od presemene tečnosti.

Dakle, da sumiram.
    Zaboravljena je četvrta Daylette tableta u prvoj nedelji (manje od 24h sam kasnila). To je bilo juče (petak) kad je zaboravljena tableta. Pre toga, u ponedeljak sam dobila redovnu menstruaciju. A u subotu pre tog ponedeljka je bio odnos prilikom kog dečko nije ejakulirao unutar mene.

Zanima me koliko je rizična presemene tečnost, ukoliko se desilo da je to ostalo unutar mene..?

#9070 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

U prvoj nedelji korišćenja tableta (prvi put kada ste uopšte uzeli pilule da pijete).

#9152 Одговор

Tamara Oreščanin
    Учесник

Poštovani, zaboravila sam da popijem Yasmin kontraceptivnu pilulu u nedelju dan posle odnosa u kom je dečko ejakulirao u mene i taj dan mi je bio plodan dan, naknadno nisam popila pilulu jer sam tek u ponedeljak shvatila da u nedelju nisam popila pilulu, imam li razloga za brigu? Hvala Vam unapred.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 20 укупно)
Одговор на: zaboravljena pilula
Ваши подаци:

Call Now Button
,